V neděli 22.9.2002 proběhl v Třeboni seminář určený nositelům červených a černých pásů v Taekwon-do ITF. Akce měla obrovský ohlas, sjelo se 73 účastníků z celé ČR, takže tělocvična téměř „praskala ve švech“. Nechyběli zde mezinárodní rozhodčí AETF Ondřej Vrábel (II. Dan) a Petr Smejkal (II. Dan), dále se jej účastnila řada vedoucích oddílů a oddílových trenérů i asistentů, a také někteří členové státní reprezentace ČR, např. Věra Khůnová (II. Dan, mistryně Evropy 2001).
Seminář vedli Rostislav Kaňka (IV. Dan), trenér státní reprezentace ČR a hlavní trenér Školy Tong-il, a Jaroslav Vomáčka (III. Dan) , trenér pražské školy Hwa-rang. Po krátkém úvodu začala rozcvička a strečink pod vedením R. Kaňky, následovalo několik základních cvičení TKD a na ně navázal trénink sestav – od Saju jirugi sestavu po sestavě až do Won-hyo, následovala krátká přestávka a seminář pokračoval cvičením Sambo matsogi, které měl na starost J. Vomáčka. Účastníci se seznámili s aplikací technik právě procvičených sestav, a to jak v jednocestném, tak i dvoucestném sparringu, což byla záležitost pro mnoho přítomných nová. Do oběda byly ještě na programu tuly Yul-gok a Joong-gun.
Po dvouhodinové polední pause vedl rozcvičku J. Vomáčka. Na ní navázalo Ibo matsogi, opět ve své jednocestné i dvoucestné variantě. Další tulový blok potom patřil sestavám Toi-gye, Hwa-rang a Choong-moo. Následně se cvičenci rozdělili na dvě skupiny. Ti, kteří budou 6.10.2002 skládat zkoušku na I.Dan, pokračovali v Ilbo matsogi, ti, kteří budou skládat zkoušku na vyšší TS než I. Dan, a ti, kteří ke zkouškám nepůjdou, zdokonalovali své sestavy Kwang-gae, Po-eun a posledních několik minut patřilo ještě Ge-baeku.
Během semináře kladli oba lektoři důraz na efektivitu jednotlivých technik, jejich dobré osvojení si nejen v sestavě, ale především na racionální použití proti skutečnému soupeři, ať již se jedná o matsogi nebo hosinsul. Bylo vysvětlováno jak v souladu s kompozicí (skladbou) TKD má trénink základních pohybů zásadní význam pro dobré zvládnutí technických sestav, a to potom následně na správné použití technik v matsogi a hosinsulu, což zpětně pomáhá v dalším zdokonalení základní techniky atd.
Samotný závěr patřil zhodnocení akce a krátkému zamyšlení nad ideovou stránkou našeho bojového umění, konkrétně nad vztahem k sonbe a učitelům TKD. Drtivá většina přítomných celý seminář hodnotila velice pozitivně a jako vysoce přínosný pro jejich další trénink a pro praxi.
Je veliká škoda, že z největší jihočeské školy a loňského sportovně nejúspěšnějšího subjektu TKD v ČR, který má ve svých řadách dlouhý výčet nositelů červených a černých pásů, se zúčastnilo „jen“ 6 opravdových zájemců o bojové umění – Vendula Králová (I. Dan), Žaneta Geberová (1. kup), Jan Chaloupka ml. (1. kup) a bratři Šestákové (2. kupy) . Šestým Tongilákem byl Zdeněk Neubauer (1. kup) , držitel licence rozhodčího Českého svazu TKD ITF, který je opravdu zaníceným studentem bojového umění, které preferuje před sportovní stránkou. Zdeněk si nechá ujít opravdu jen málokterý seminář, účastnil se jako jeden z nemnoha členů naší školy dokonce i semináře s nedávno zesnulým zakladatelem Taekwon-do, gen. Choi Hong Hi v Třeboni před 3 lety. Celosvazové semináře jsou velice cennou možností ke zdokonalení bojového umění každého jednotlivého cvičence a současně možností setkání a tréninku s kolegy z ostatních klubů a škol.